הספרים שלי

 
מצילות

הדס בת ה-31, שותקת מאז שהיא זוכרת את עצמה. היא אמנם מדברת על ענייני היומיום כשהיא צריכה, אך את מה שחשוב באמת, את מה שפצע אותה עמוקות לפני שנים ומאז אינו מרפה – היא אינה מצליחה לבטא. היא שותקת מול אמה שבביתה היא מתגוררת, שותקת עם החבר שלה, ושותקת בטיפול הפסיכולוגי הכושל שאליו שלחה אותה אמה. כשהיא מגלה את המדיטציה הבודהיסטית, הופכת השתיקה מעול לעונג, מביטוי לאטימות רגשית להישג רוחני, אך רק לכאורה. למעשה, ככל שהשתיקה מתעצמת ומתפשטת, מתרחקת הדס עוד ועוד מן העולם ואחיזתה בחיים הולכת ונשמטת, עד שלא ברור אם משהו ממנה יוכל להישאר על פני האדמה.

 

האם תצליח הדס להיחלץ מן המצולות, ולזכות לריפוי ולתקווה?

 

מצילות יצא בשנת 2017 בהוצאת ארט-האוס וזכה בפרס רמת גן לספרות.

 
זיכרונות של עץ

ריטה בת ה-15 אינה מוצאת את מקומה בעולם. הנערות האחרות באולפנא אינן מתחברות אליה, המורות אינן מבינות אותה, ואירית אמה מחפה בהתקנת תבשילים מפוארים ועתירי-כישרון על היעדר תקשורת עם בתה. היחיד שחודר את מעטפת הבדידות הוא אלוהי ילדותה, שעל נוכחותו המנחמת היא מתרפקת, עד שגם זו הולכת ונשמטת מאחיזתה.

 

כשמאורע מטלטל ומביך קוטע את לימודיה באולפנא, אוספת אותה זרש דודתה אל בית המלאכה שלה, שם היא מלמדת אותה להפיח חיים חדשים ברהיטי עץ ישנים, ולגלות את כוחות היצירה היחודיים שלה.

 

"זיכרונות של עץ" יצא בהוצאת ידיעות ספרים ב-2012, וזכה לביקורות נלהבות.

להזמנות, ראיונות או הרצאות, צרו קשר

מושב צופר, משק 99, ד.נ ערבה 8683000

  • Facebook Social Icon
  • Facebook Social Icon